Clubhouse Rüzgarı ve Davetiye Detayları

clubhouse appstore
https://unsplash.com/photos/tmrmcEURULg


Karantina günlerinde dört duvar arasına sıkışmış ruhlarımızı arındırmaya gelmişçesine bir uygulama olan Clubhouse, Appstore ve yazılım ekosisteminde inanılmaz bir hızla hit yakaladı. Sosyalleşmeyi böylesine özlediğimiz bir dönemde çıkarılabilecek en doğru uygulama girişimiydi sanırım.


Clubhouse Rüzgarı ve Davetiye Detayları

Özellikle ceo,cto,girişimci,developer ve ux unvanlarına sahip insanlar arasında hit olan uygulama hem davetiye usulü hem de Android ekosistemini dışarıda bırakarak riskli bir giriş yapmış gibi gözüküyor olsa da 1B$ gibi bir yatırım alacağı dedikoduları ortada dolaşıyor.

Ben yaklaşık 4 gün kullanım sonrası bu yazıyı yazıyorum. Oldukça keyif aldığımı çok uzun sohbetleri dinlediğimi ve çok uzun sohbetlerde de konuştuğumu belirteyim. Aynı zamanda Podcast dinleyen birisiyim fakat Podcast dinlerken bu iki yönlü etkileşimi alamıyorum açıkçası. Clubhouse bu noktada gerçekten tam olarak verdiği haz podcast dinliyorum ama canlısı oluyor.Davetiye Konusu ?

Davetiye konusuna gelirsek. Platforma ilk üye olduğunuzda 2 adet davetiye hakkı veriliyor.Tabi üye olabilmek için sizi de birinin davet etmesi şart. Ben bu iki hakkımı da kullandım ama sonradan 4 tane daha davet hakkı tanımlandı. Davetiyeyi bulmak için önerim iPhone kullanan ve üstte yazdığım unvanlarda çalışan arkadaşlarınız varsa büyük ihtimal şuan içeridedir. Onlardan rica edebilirsiniz.

*Benim son 2 davetiyem kaldı. Bana ilk ulaşan 2 blog okuyucuma bunları gönderebilirim.

Gelecekte Girişimler Nasıl Şekillenir ?

Oda kurup sesli chat yapma özelliğinin böylesine talep gördüğünü keşfeden mevcut ve yeni girişimler, uygulamalarına bu özelliği eklemek için canla başla çalıştığını belirteyim. Facebook Oda , Telegram Voice Chat gibi yeni örnekler verebilirim.

*Son olarak Android uygulamasının da yakın bir dönemde geleceğinin müjdesini verelim.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Iyzico Error Code 11

Philips 246E9Q LCD Monitör Kutu Açılışı

Visual Studio'da Toplam Kod Satır Sayısını Bulma