EuroMessage Altyapısı ile Mail Gönderimiİyi kodlamalar herkese. Email marketing yaparken en en önemli husus giden mailin spam klasörüne düşmemesidir. Spame düşdüğü takdirde yaptığınız tüm kampanya harcaması,ölçümleme beyhude bir çaba olacaktır.

Bu durumu nasıl handle edeceğiz ? Gidip domain adresinize bağlı bir mail adresinden 10K farklı email adresine c# smtp client ile mail göndermek kabul edersiniz ki spam garantilidir. Bu tarz toplu mailleri göndermek için mail servisleri mevcut. Bu servisler,api endpointleri aracılığı ile size özel bir mail adresi verir. Bu mail adresleri arkaplanda belirli dnsler üzerinden yönetilir. Bu dnsler mail sağlayıcıları (gmail, hotmail vs) ile entegre bir şekilde çalışır. Güvenli bir adres olduğunu, kendini bu sağlayıcılara doğrular. Bu işin çok daha teknik boyutu mevcut ama yazının ana konusu EuroMessage !

EuroMessage Api Kullanımı

Kendi işlerimde böyle bir entegrasyon ihtiyacı doğdu. EuroMessage yukarıda bahsettiğim mail servisini sunan bir sağlayıcı. Bu servis üzerinden nasıl mail göndeririz için, ufak çaplı bir DotNet Core console app hazırladım. 

Bir entegrasyona başlamadan önce request ve response modellerini hazırlıyor daha sonra istekleri yönecek Api Client sınıfımı geliştiriyorum. 

Fikir vermesi için Github adresimden paylaştım. Sevgiler..

https://github.com/serkanince/EuromessageDotnetSample


*Büyük ölçekli mail marketing işleriniz içinde bir uzman arayışınız olursa lütfen benimle iletişime geçiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Iyzico Error Code 11

Philips 246E9Q LCD Monitör Kutu Açılışı

Visual Studio'da Toplam Kod Satır Sayısını Bulma